Žemiau yra keletas dažniausiai užduodamų klausimų ir atsakymų apie mano paslaugas. Jei jums reikia konkrečios pagalbos arba
į jūsų klausimą čia neatsakyta, turėtumėte kreiptis el.paštu arba užpildę kontaktinę forma.
Bendri Klausimai
Ne. Priešingai, automatinė sistema gali iš tikro taupyti jūsų vandenį. Gerai suprojektuota, efektyvi laistymo sistema naudoja tiksliai jūsų sodui reikalingą vandens kiekį. Jums daugiau niekada nereikės jaudintis dėl vandens švaistymo, kad pamiršote išjungti laistymo žarną. O, su drėgmės sensoriumi, lietaus davikliu ar sumaniu "WiFi" valdikliu jūsų sistema žinos, kada lyja, ir sistema išsijungs, kai laistyti nereikia.
Taip. Jums nebereikės praleisti dar vienos minutės savo vertingo laisvalaikio laistyti vejai. Jūsų laistymo sistema atliks visą darbą už jus - net kai esate toli nuo namų!
Automatinė sistema atliks efektyvesnį darbą, nes ji bus sukurta atsižvelgiant į jūsų kraštovaizdžio įvairius laistymo poreikius: naudojant skirtingus produktus, skirtus žolei, medžiams, krūmams ar sodo augalams laistyti.
Jei jūsų kieme lytų kas tris dienas - tiksliai tiek pat kiekio vandens kaskart, jums greičiausiai nereikėtų laistymo sistemos. Tačiau gamta taip neveikia, ir vienintelis būdas užtikrinti sveiką, vešlią augaliją jūsų sode yra užtikrinti, kad jūsų veja ir augalai gaus reguliarų ir tolygų vandens kiekį. Sausuoju metų laiku, kai lietaus yra mažai arba nelyja, jūsų augalai gali patirti stresą ir žalą vos po kelių dienų be vandens.
Bendri Klausimai
Nežinant jūsų kiemo, sunku visiems rekomenduoti tobulą laistymo grafiką. Bet pradžiai galima pabandyti:
Apskaičiuokite, kiek laiko reikia palaistyti visą jūsų kiemą (paimkite popieriaus lapą, užsirašykite laiką, kurį laistysite kiekvienoje zonoje, susumuokite bendrą laiką. Pvz. 25min+30min+25min=1val20min)
Įvertinkite, kada jūsų šeima ryte prade.da naudoti vandens šaltinį (dušai, indaplovės, skalbimo mašinos ir kt. Pvz. 7val). Iš šio laiko atimkite ankščiau gautą bendrą laistymo sistemos trukmės laika (Pvz. 7val - 1val20min = 5val40min). Taigi 5:40 galėtų būti jusu laistymo sistemos pradžios laikas. Nerekomenduoju laistyti vakare ar naktį dėl galimybės užsiveisti grybeliui.
Rudenį ir pavasarį rekomenduoju kapiliariniu vamzdeliu medžius, gyvatvores, gėlynus laistyti 2 kartus per savaitę 20-30 minučių, o vasaros piko metu - pabandyti laistyti 3 kartus per savaitę ilgiau.
Purkštukais veją rekomenduoju laistyti rudenį ir pavasarį 3 kartus per savaitę 15-20 minučių. Vasarą turėtumėte pridėti dar 2 laistymo sesijas per savaitę.
Atkreipkite dėmesį, kad tai tik rekomenduojamas laistymo laikas. Geriausias būdas užtikrinti geriausią programą yra atidus augalų ir vejos stebėjimas. Jei pastebėsite, kad augalai ir veja pradeda džiūti arba ruduoja, turėtumėte pridėti minučių. Jei jūsų vejos dirvožemis yra tikrai purus ir šlapias, sumažinkite laistymo laiką.
Priežiūra yra svarbi, kad sistema veiktų sklandžiai. Svarbiausios paslaugos yra paruošimo žiemai ir pavasario paleidimas. Rudenį aš išpūsiu visą vandenį iš sistemos, kad žiemos mėnesiais pašalinčiau užšalimo riziką. Pavasarį grįžtu, kad paleisti sistemą ir atlikti profilaktiką, sureguliuoti ja naujam sezonui. Įsitikinu, kad žiemą jokia įranga ar dalys nebuvo sugadintos. Patikrinu, kad sistema dengiasi, ir visi purkštukai yra nukreipti teisingai.
Galite, bet ne būtinai. Atminkite, kad produkto kaina yra tik viena efektyvios drėkinimo sistemos dalis. Daugelis žmonių vis dėl to nusprendžia samdyti patyrusį profesionalų laistymo sistemos specialistą, kuris atsineša ilgametę patirtį kuriant ir montuojant ekonomiškiausias ir efektyviausias laistymo sistemas. Specialistas taip pat bus daug investavęs į specializuotą montavimo įrangą, kad pagreitintų darbą, ir dalyvavęs išsamiuose mokymo kursuose. Neteisingai įrengta sistema ilgainiui gali kainuoti daugiau pinigų. Svarbus veiksnys yra purkštuku modeliai (purkštukų persidengimas, kad išoriniai kraštai gautų pakankamai vandens sveikam ir tolygiam augimui). Specialistas gali atlikti darbą greičiau, mažiau trikdydamas esamą kraštovaizdį. Nepamirškite, kad visoms sistemoms taikoma darbo ir medžiagų garantija, taip pat klientų aptarnavimas.
Taip, automatinę laistymo sistemą galite įsirengti patys - tik ar tai bus efektyvu laiko ir išlaidų atveju. Ar jus tenkins galutinio rezultato kokybė ir ilgaamžiškumas, kam būtina kompetencija?
Kaip ir bet kuriame namų projekte, prieš pradėdami turėtumėte apsvarstyti visus aspektus. Įvertinti laiką ir prieinamus įrankius, reikalingus darbui atlikti. Atsižvelgiant į jūsų sodo dydį, sistemos įrengimas gali užtrukti daugiau nei kelias dienas ar net savaites.
Taip pat, prieš pradedant darbus, būtinas sistemos projektas. Turėdami sistemos projektą ir sąmatą, galėsite įsigyti visas reikiamas medžiagas.
Jei jau turite veją ir suformuotą kraštovaizdį, norint įdiegti sistemą teks pravesti vamzdžius ir kabelius vejoje ar po trinkelėmis. Tam bus reikalingi specialūs prietaisai.
Laistymo sistemą pagrinde sudaro valdiklis (kuris veikia kaip sistemos smegenys), vožtuvai (kurie atsidaro ir užsidaro, kad paleistų ir sustabdytų vandens srautą į požeminius vamzdžius) ir purkštukai (kurie laisto vandenį į laistymo zonas). Toliau sistemą galima tobulinti panaudojant lietaus ir drėgmės kontrolės prietaisus bei kapiliarinio lašinimo zonas augalams.